Edukalt tehtud

Euroopa Regionaalarengu fondi meetmest saavad toetust 12 teaduse tippkeskust Eestis. Loodud tippkeskuste näol on tegemist uurimisrühmadega, kes teevad tipptasemel teadust ja loovad sellega eeldused Eesti teaduse koostöö- ja konkurentsivõime tugevdamiseks Euroopa teadusruumis. Tippkeskuste projektid on kättesaadaavad otsingumootorist.

Eesti teaduste tippkeskuseid tutvustav voldik  (2012, inglise keeles)

Teaduse populariseerimise programmi “TEAME” kaudu on edukalt orbiidile lennutatud omanäolise formaadiga noorte teadlaste võistlussari “Rakett 69″. Sari on kogunud rohkelt vaatajaid. Esialgselt planeeris programmi tiim saate keskmiseks vaadatavuseks 30 tuhat inimest. Aastal 2011 oli noorte teadlaste võistlussarja vaadatavus üle 70 tuhande. Programm TEAME tegevused saavad toetusraha Euroopa Sotsiaalfondist. Saateid saad järelvaadata ja muud huvitavat lugeda sarja veebilehelt.

Teine teaduse populariseerimise programmi saatesari “Püramiidi tipus” kõneleb teadusest ja teadlastest. Programmi tiim planeeris sellegi saate vaadatavuseks 30 tuhat inimest. 2011. aastal oli saate keskmine vaadatavus üle 40 tuhande inimese saate kohta. Programm TEAME tegevused saavad toetusraha Euroopa Sotsiaalfondist. Saateid saad järelvaadata ja muud huvitavat lugeda sarja veebilehelt.